Pre novú triedu vŕtaných kotúčov Xtra, Brembo navrhlo a vytvorilo špeciálne vŕtanie na mieru každému autu. To kombinuje atraktívny vzhĺad, podčiarknutý exkluzívnym UV lakovaním pre najlepšiu ochranu proti korozii s vysokým výkonom a efektivním brzdením za každej situácie. To všetko za účelom zvýraznenia štýlu všetkých vodičov.

Vyššia účinnosť:

Prítomnosť otvorov na brzdných plochách zaručuje vyššiu účinnosť bŕzd vďaka rýchlejšej a efektívnejšej reakcii brzdového systému. Povrch s otvormi vykazuje vyšší koeficient trenia a prináša zlepšený brzdný výkon od počiatočnej fáze brzdenia.

Čistenie a renovácia povrchu platničiek:

Otvory majú za následok efekt neustáleho malého obrusovania nežiadúceho materiálu z povrchu platičiek,vďaka ktorému sa ich povrch čistí od usadenin a nečistôt.Ďalej zamedzujú usadzovaniu zbytkov kovového metriálu vznikajúceho opotrebovaním brzdového kotúča v treciom materiály platničiek.

Nadštandardný výkon na mokrej vozovke

Na mieru každej položke vyvŕtané otvory dovoľujú rozrušeniu vodného filmu,ktorý môže inak vplývať na brzdných plochách kotúča.Práve vďaka tomu reaguje brzdový systém aj v prípade riadenia na mokrej vozovke účinne už pri prvom zabrzdení a nezávisle od počasia garantuje stále ten istý výkon.

Maximálne trenie aj pri vysokých teplotách

Pri vysokých teplotách dochádza ku spaľovaniu živice,ktorá je jednou zo zložiek trecieho materiálu a uvoľňovaniu plynov,ktoré môžu zapríčiniť takzvané vädnutie bŕzd,znižujú koeficient trenia medzi obložením a kotúčom.Vyvŕtané otvory umožňujú okamžitý odvod týchto plynov a rýchlu obnovu optimálnych pomienok pre brzdenie.

Chladenie brzdového systému

Prítomnosť otvorov zlepšuje schopnosť brzdových platničiek a kotúčov odvádzat teplo a to vďaka zvýšenej cirkulácií vzduchu,ktorá taktiž pozitívne prispieva k výkonu celého brzdového systému


?

?