Nemecká spoločnosť ZF LEMFÖRDER GmbH je najväčším dodávateľom riadiacich dielov a zavesenia na prvovýrobu (BMW, Mercedes, Audi, VW) a tiež na trh s náhradnými dielmi pre osobné automobily. Sortiment zahŕňa okrem iného špičkové riadiace a závesné diely. Všetky výrobky sa vyrábajú na rovnakej výrobnej linke.

Značka LEMFÖRDER bola založená v Nemecku v roku 1947 a od 1984 je súčasťou skupiny ZF Friedrichshafen AG, ktorá zahŕňa aj výrobcu spojovacích vrecúšok, výrobcu tlmičov nárazov a podvozka a výrobcu prevodu Lenksysteme a spoločnosti ZS dielov, ktoré vyrába Olej a jeho náhradné súpravy. Spoločnosť neustále vyvíja nové riešenia, ktoré sú nakoniec prevzaté a kopírované mnohými výrobcami. Zakladateľom značky bol Jürgen Ulderup, známy výrobca sférických klinov.

Od  roku 2000 je spoločnosť nazvaná "ZF LEMFÖRDER AG". V súčasnosti má asi 30 tovární, ktoré sa nachádzajú v Nemecku, Španielsku, USA alebo Japonsku. Spoločnosť používa dve ochranné známky v rovnakom čase. Môžete si kúpiť originálne a non-originálne auto diely pre váš automobil pod touto značkou.