Viac a viac sériovo vyrábaných vozidiel vozidlá používa zemný plyn, a viac a viac vodičov sí necháva  prestavať svoje benzínové vozidlá prevádzkovať s kvapalným plynom. Vzhľadom k tomu, spaľovanie plynu sa značne líši od spaľovania benzínu, NGK vyvinula špeciálnu zapaľovaciu zátku pre prevádzku plynu a zlúčila ju do "Fast-pohybujúce sa výrobok": LPG LaserLine.

Sortiment obsahuje 8 špeciálnych zapaľovacích sviečok, a preto pokrýva približne 95 percenta všetkých aplikácií na konverziu vozidiel v Európe. Osvedčený systém skráteného poradia čísel NGK vám umožní rýchlo nájsť vhodnú zapaľovaciu zátku.

Sortiment v skratke:

Pre motory poháňané plynom: LPG a CNG

Len s ôsmimi typmi: 95% pokrytia trhu

Dvojzliatina konštrukcia s drahými kovovými elektródami: zvárané laserom

Špeciálny povrch: chráni a uľahčuje demontáž

Bezproblémová montáž: správne rozmiestnenie elektród

Zapaľovacie sviečky LPG laser line sú dvojité zapaľovacie sviečky s ušľachtilými kovmi, ktoré boli vyvinuté na použitie v plynových poháňaných motoroch. Spaľovanie plynu sa výrazne odlišuje od spaľovania benzínu a vyžaduje špeciálne upravené zapaľovacie sviečky pre tieto podmienky.

Zmes plynu-vzduch je ťažké oheň. Vyžaduje sa vyššie zapaľovanie napätia a zvyšuje sa riziko zlyhania cievky zapaľovania. Proti tomu sa používa štíhla stredová elektróda s laserom zvárané Iridium tip, ako to bude stačiť s nižším zapaľovaním napätia. Okrem toho je vzdialenosť elektródy vopred nastavená na menej ako 0,8 mm

Keď sa spaľuje plyn, dochádza k vyšším teplotám. Obvyklý materiál elektród a pevných látok opotrebováva rýchlo. To nie je prípad Iridium, ktorý sa používa v stredovej elektródy LPG LaserLine zapaľovacie sviečky. Na rovnaký účel, striekacie elektródy majú platinové hroty.
? Špeciálny kryt chráni puzdro zapaľovacej sviečky pred koróziou. Medené jadro striekacie elektródy podporuje optimálny odvod tepla.