Iridiové zapalovacie sviečky

NGK Iridiové zapaľovacie sviečky sú v súčasnosti najtechnicky hodnotným riešením. Majú Iridium zliatiny tip na stredovej elektróde. Je zvárané špeciálnym technologickým procesom pomocou laseru.

Ušľachtilý kovový Iridium je jedným z najťažších kovov na svete. Roztaví sa od 2450 ° c a je veľmi odolný voči vnútornej korózii. Jeho použitie zdvojnásobila svoju životnosť v porovnaní so štandardnými zapaľovacími zátkami.

Platinové zapalovacie sviečky

Pre tieto zapaľovacie sviečky, platinové podložky na stredovej elektróde zabezpečujú konštantný výkon zapaľovacích sviečok po celý život-dokonca aj za veľmi náročných podmienok. Tieto zapaľovacie sviečky budú stačiť vďaka štíhlej centrálnej elektróde s nižším zapaľovacím napätím, čím sa zmierňuje cievky zapaľovania a zaistí sa optimálne spaľovanie do vonkajšieho okraja spaľovacej komory.

Efekt samočištenia u iridiových zapalovacích sviečok

Bez ohľadu na súčasné prevádzkové podmienky je kruhová medzera medzi stredovou elektródou a izolátorom pre elektrické vypúšťanie. Odstraňujú všetky siatie častice a zaručujú, že zapaľovacie napätie nie je rozptýlený.