Brzdové kotúče BREMBO MAX sú vyššia rada byžných kotúčov BREMBO,ktoré majú vyšší obsah uhlíku,vysokú antikoróznu úpravu a vďaka drážkovaniu majú ešte väčšie výhody oproti bežným kotúčom a pritom sú len o niečo drahšie ako bežné kotúče.

Tieto kotúče v našej ponuke nájdete podľa objednávkového čisla 7 v poslednom dvojčísle-napr. 09.7011.75..

Brembo brzdové kotúče MAX, tieto vylepšené brzdové kotúče sú  prémiová rada značky Brembo.

  1. Tieto kotúče obsahujú vačší podiel uhlíku,antikoróznu ochranu a vďaka patentovanému systému drážkovania zaisťuje lepší brzdný výkon. Tieto kotúče BREMBO MAX máme dostupné vo svojej ponuke za priaznivé ceny.
  2. Drážky na kotúčoch (micro shaving) odvádzaju vodu,plyny ktoré sa začínajú uvoľňovať so stúpajúcou teplotou z brzdových platničiek a zabraňujú znižovaniu brzdného výkonu.
  3. Brzdy majú vďaka kotúčom BREMBO MAX vyšší výkon (vyšší koeficient trenia)
  4. Vďaka HC liatine s vyšším obsahom uhlíka,je zaistená zvýšená odolnosť proti deformácií kotúča vplyvom vysokej teploty
  5. Antikorózna ochrana,ktorá poskytuje stále ten isty vzhľad kotúča a žiadny rez sa už nebude objavovať
  6. Vďaka drážkam sa dá zistiť aktuálny stav opotrebenia kotúča,pretože vo chvíli keď sa jedna drážka ojazdí-je nutné kotúče vymeniť pretože sme sa dostali na minimálnu povolenú hrúbku kotúča

Micro shaving effect

Vyšší a predovšetkým stály brzdný výkon po celú dobu životnosti-drážky neustále obnovujú a vytvárajú ideálny povrch platničiek cyklickým sa trením práve o špeciálne navrhnuté drážky.

To má za následok minimálne kolísanie brzdového momentu a ďalšie zvýšenie efektívnej hodnoty brzdového momentu v celom časovom priebehu brzdenia.

Okamžitá kontrola opotrebenia

Po zjazdení jednej drážky je signalizovaná nutná výmena. Táto drážka ma zodpovedajúcu hĺbku podľa predpísanej hrúbky daného kotúča. To výrazne prispieva k bezpečnosti a zároveň vám to dáva do ruky zcela jasný nástroj,ako koncovému zákazníkovi prezentovať nutnú výmenu jeho kotúča.

Brembo MAX

Vďaka špeciálnej antikoróznej ochrane,niesú brzdové kotúče Brembo MAX z výroby konzervované olejom ako normálne kotúče. Sú teda hneď po vybalení pripravené k montáži.